GYODER'in hazirladigi “Türkiye Gayrimenkul Sektörü 2023 Vizyonu” raporu, 12. Gayrimenkul Zirvesi ve ISTANBUL REstate Gayrimenkul Fuari'nda açiklanacak. 2023 projeksiyonunda Türkiye gayrimenkul sektörü vizyonunu ortaya koyacak olan rapor, gerçeklestirilecek oturumla da akademisyen, bürokrat ve yabanci gözüyle masaya yatirilacak.

Sektördeki önemli gelismelere paralel olarak, bu yil alisilmisin disinda yepyeni bir yaklasimla ve yepyeni bir mekanda düzenlenecek olan Gayrimenkul Zirvesi'nde, Türkiye gayrimenkul sektörünün 2023 vizyonu da ortaya konacak. GYODER'in hazirladigi Türkiye Gayrimenkul Sektörü 2023 Vizyonu raporu, 12. Gayrimenkul Zirvesi'nde açiklanacak. GYODER tarafindan, 10 – 11 Mayis tarihlerinde, “Degisim – Dönüsüm – Devamlilik” temasi ile Istanbul'da Hasköy Iplik Fabrikasi'ndadüzenlenecek olan 12. Gayrimenkul Zirvesi ve ISTANBUL REstate Gayrimenkul Fuari,önemli katilimcilari ve ele alinacak konu basliklari ile de Türkiye gayrimenkul sektörünün bulusma noktasi olacak. Açilisini T.C. Çevre ve Sehircilik Bakani Erdogan Bayraktar'in yapacagi Zirve'de, iki gün boyunca gerçeklestirilecek 7 ayri oturumda; sektörün önemli konulari, ulusal ve uluslararasi önemli isimler tarafindan ele alinacak.

Gayrimenkul sektörüne uzun vadede genis açili bakis
T.C. Çevre ve Sehircilik Bakanligi himayelerinde gerçeklestirilecek olan 12. Gayrimenkul Zirvesi ve ISTANBUL REstate Gayrimenkul Fuari'nda, Türkiye gayrimenkul sektörünün 2023 projeksiyonu da ilk kez açiklanacak. “Türkiye'nin Gayrimenkul Platformu” olan GYODER'in hazirladigi “Türkiye Gayrimenkul Sektörü 2023 Vizyonu” raporu, Zirve'nin ilk günündeki ikinci oturum öncesinde açiklanacak. GYODER Yönetim Kurulu Üyeleri Nesecan Çekici ve Cansel Turgut Yazici'nin gerçeklestirecegi sunumda, Türkiye gayrimenkul sektörünün 2023 vizyonu alternatifli senaryolarla ortaya konacak. Sunumun ardindan gerçeklestirilecek “Gelecegi Yapilandirmak: 2023 Vizyonunda Gayrimenkul Sektörü” baslikli ikinci oturumda ise; Istanbul Bilgi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi Prof. Dr. Deniz Ülke Aribogan, Bogaziçi Üniversitesi Yapi Kulübü Yönetim Kurulu Baskani Niyazi Mete Saraçoglu, Affordable Housing Institute Kurucu Baskani David Smith ve T.C. Çevre ve Sehircilik Bakanligi yetkilileri Türkiye gayrimenkul sektörünün 2023 projeksiyonunu degerlendirecekler.


2023'teki Türkiye gayrimenkul sektörünü ortaya koyacak
Türkiye'nin ekonomik, demografik ve sosyal gelismeleri göz önünde bulundurularak hazirlanan 90 sayfalik rapor, 4 ana bölümden olusuyor. Raporun ilk bölümünde; gayrimenkul sektöründe belirleyici olan ekonomik ve sosyal göstergelere iliskin öngörüler, farkli senaryolar ile ortaya konuluyor. Gayrimenkul sektörüne iliskin öngörüler ise iki grup altinda ele aliyor. Konut sektörü ve piyasalar için öngörüler, raporun ikinci bölümünü olusturuyor. Alisveris merkezleri, ofisler, oteller ve lojistik alanlardan olusan ticari gayrimenkullere ise raporun üçüncü bölümünde deginiliyor. Raporun son bölümünde ise; gayrimenkul sektörü için gelisme vizyonu ortaya konuyor.

12'nci Gayrimenkul Zirvesi'nde; “Gelecegi Yapilandirmak: 2023 Vizyonunda Gayrimenkul Sektörü”nün yani sira “Yasamda Dün, Bugün, Yarin: Kentsel Dönüsüm”, “Degisen Yasamlar, Dönüsen Kentler: Dünya Uygulamalari”, “Istanbul Finans Merkezi”, “Uluslararasi Yatirimcilar Neden Türkiye'yi Tercih Ediyor?”, “Gayrimenkul Sektöründe Pazarlama ve Satista Nasil Yenilikçi Olunur”, “STK'lar Gayrimenkul Sektörünü Mercek Altina Aliyor” baslikli oturumlarda, yerli ve yabanci birçok önemli isim bilgi paylasiminda bulunacak, Türkiye gayrimenkul sektörü tüm açilardan ele alinacak